تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
کتاب رهاورد تجربیات نزدیک به مرگ
2 اسفند 1396   06:56:12 |   > 
کتاب رهاورد تجربیات نزدیک به مرگ

 
 
 
 
 
کتاب "رهاورد تجربیات نزدیک به مرگ" منتشر شد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

بسم الله الرحمن الرحیم
 
کتاب "رهاورد تجربیات نزدیک به مرگ" اثر آقای "حامد توانا" در موضوع تحلیل تطبیقی تجربیات نزدیک به مرگ در بهمن ماه امسال(96) منتشر شد. انتشار این کتاب به دلایل مالی فقط در فضای مجازی صورت گرفته است. این کتاب که اولین اثر این مولف است به بررسی تجربیات نزدیک به مرگ پرداخته است.
"تجربه نزدیک به مرگ" یا "تجربه مرگ موقت" از پدیده های شگفت در جهان ماست. با اینکه خیلی از افراد تصور می کنند مرگ بازگشتی ندارد تا کسی از وقایع بعد آن خبر دهد تحقیقات نشان می دهد این تصور درست نیست. مساله بازگشت افراد از یک مرگ موقت سابقه ای به درازای تاریخ بشری دارد. اما این مساله هم برای خود تجربه کنندگان و هم برای دیگران چنان شگفت است که اغلب موجب استبعاد و به فراموشی سپردن آن شده است. در عصر حاضر که علم پزشکی به کمک پیشرفت فناوریها توانسته افراد بیشتری را به حیات مادی بازگرداند؛ تعداد این تجربیات بسیار زیاد شده است. این در حالی است که موج مادیگرایی در جهان همچنان سعی دارد باور به حیات پس از مرگ و عالم غیب را در محاق غفلت قرار دهد.
از دهه 70 میلادی در آمریکا با چاپ کتابی بنام "زندگی پس از زندگی" توسط "دکتر ریموند مودی" توجه افکار عمومی به این مساله جلب شد. دکتر ریموند مودی فیلسوف روانشناس که خود باوری به حیات پس از مرگ نداشت با شنیدن خاطره ای عجیب از یکی از دانشجویانش انگیزه پیدا می کند در این مورد تحقیق کند. او در تحقیقات خود با موارد شگفت انگیز بسیاری تجربه مرگ موقت روبرو می شود که افراد در حالتی که با معیارهای پزشکی مرده محسوب می شده اند تجربه ای عجیب در دنیایی متفاوت را از سرگذرانده اند که هیچ توجیهی برای آن در علم تجربی امروز نیست. این افراد در تجربه ای روشن و در حالتی آگاهانه خروج خود از بدن مادی و مراحل پس از آن را تجربه کرده اند. آنها می گویند سطح وضوح مشاهدات و آگاهی آنها در این تجربیات حتی بیشتر از آگاهی عادی در این دنیا بوده است.
با توجه به این که ما مسلمانان به حیات روح انسان پس از مرگ بدن مادی کاملا باور داریم بررسی این تجربیات با توجه به آموزه های دینی فرصتی برای طرح نگاهی نو در زمینه مرگ و معاد است. در تحلیل و بررسی که آقای توانا از تجربیات نزدیک به مرگ ارائه داده نگاهی متفاوت از انسان، جهان ، مرگ و بلکه معاد مطرح می شود. خواندن این کتاب فرصتی برای آگاهی از این نگاه نو است. در فصل های پایانی کتاب علاوه بر بررسی این موضوعات به آموزه مهم اسلام برای مشاهده ملکوت نیز اشاره شده است. این کتاب اکنون بصورت رایگان در کانال تلگرامی "شاخه های درخت آسمان" بارگذاری شده است.
برای دریافت نسخه پی دی اف کتاب می توانید به آدرس
 
http://ketabnak.com/book/86991/رهاورد-تجربیات-نزدیک-به-مرگ
 
مراجعه کنید.
 
یا علیم

کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به پایگاه خبری - اداره ورزش و جوانان است.
منبع: اداره ورزش و جوانان
آدرس: