دوشنبه 31 ارديبهشت 1397
جملات قصار:
امام رضا (علیه السلام) :دانش گنجینه های با ارزشی است و کلیدهای آن پرسش است پس بپرسید خدایتان رحمت کند.                        امام صادق (ع) می فرمایند : سوال کلید گنج دانش است                        امیر المومنین علی (علیه السلام) : هرکس با خردمندان مشورت کند از پرتوی خردها روشنایی می گیرد .                       
  مقالات  


  پیگیری سوالات  

 کد رهگیری:  ورود  
نام کاربری :   
کلمه عبور :   به خاطر بسپار
[عضویت]
  ذکر ایام هفته    چه طولانی شده غیبت!!  

  سخنان نورانی  

:::آرشیو اخبار:::

زمان انتشار: 2 اسفند 1396   06:56:12

 
 
 
 
 
کتاب "رهاورد تجربیات نزدیک به مرگ" منتشر شد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

زمان انتشار: 17 مهر 1396   12:29:28

 
در مقابل نگاه مادیگرا که روزبروز بر فقر وجودی انسان می افزاید؛ دیدگاهی الهی به فراخنای آرزوهای بیکران انسان وجود دارد. دیدگاهی که برای هستی و انسان ساحتی پایان ناپذیر قائل است و بر غنای درونی او تاکید می کند.

زمان انتشار: 17 مهر 1396   07:39:24

 
 
اغلب افراد فکر می کنند دین صرفا یک پیام است. اما این درست نیست دین یک مکتب تربیتی است. مکتب تربیتی علاوه بر پیام ، برنامه تربیتی و عملی هم دارد. چون تربیت بدون عمل امکان پذیر نیست. دیگر اینکه این برنامه تربیتی، جمعی است و از بالاترین سطوح یعنی حکومت تا پایین ترین سطح یعنی خانواده و فرد کشیده می شود.

زمان انتشار: 16 مهر 1396   11:48:25

 
 
هدف مدیریت در جامعه اسلامی تحقق و استمرار سلامت کامل فرد و جامعه است.
از نظر اسلام انسانها جز برای سعادت خلیفه اللهی آفریده نشده اند و این سعادت جز به تحقق و حفظ سلامت کامل جسمی و روحی ایشان امکان پذیر نیست. پس مدیریت جامعه اسلامی وظیفه ای جز حفظ بقا و سلامتی جسمی روحی جامعه ندارد. چه بسا دین برای درمان برخی بیماری ها به جراحی در ابعاد فردی و اجتماعی نیز متوسل شود، همچنانکه خدای متعال برای رفع کفر، فرمان جهاد را صادر کرده است. فرمان جهاد دستور به جراحی جامعه بشری با از بین بردن غده سرطانی کفر است. البته اجرای این برنامه فقط در صلاحیت ولی الهی یا فرد منصوب از سوی اوست. چرا که خدای متعال تصرف در جهان و نابودی آفریدگان و بندگان را نمی پذیرد مگر اینکه برای اصلاح راهی جز این نباشد. 

زمان انتشار: 16 مهر 1396   11:36:51

 
 
برای اینکه تاثیرگذارین باشیم باید متصف به اوصافی باشیم که بیشترین تاثیر را در افراد و انسانها دارد. خود ما معیار نزدیک و قابل اعتمادی در تشخیص این اوصاف هستیم ؛ یعنی می توانیم به خودمان توجه کنیم و ببینیم چه صفتی در دیگران موجب تاثیرگذاری بیشتر در خود ماست. شباهت فطرتها و گرایشات درونی انسانها، ابزار خوبی برای تشخیص اوصاف تاثیرگذارتر است.

زمان انتشار: 15 مهر 1396   13:21:41

 
 
 
زیبایی شناسی یکی از مباحث فلسفی است. زیبایی و زیبا انگاری مرتبط با ابعاد متعالی روح انسان و دارای ملاکهایی است که اغلب مورد شناسایی دقیق قرار نمی گیرند. انسان همیشه تحت تاثیر زیبایی بوده است. انسانها فطرتا با زیبایی و زیبا انگاری چیزی بدان متمایل می شوند و با زشتی و نازیباانگاریش از آن دور می گردند. به همین دلیل است که از زیبایی می توان بعنوان عاملی موثر در گرایش انسانها به دین بهره برد. در مقابل نوعی نازیبا انگاری ها یا نازیبایی ها می تواند موجب انزجار و دوری افراد از دین گردد.

زمان انتشار: 5 بهمن 1395   08:52:24

یک روز تو حیاط دانشگاه اومد جلو و با نشاط خاصی سلام کرد ، دستشو کرد تو کیفش چیزی در بیاره که با جدیت گفتم : ببین آقا پسر من هیچ دلیلی نمی بینم با شما صحبت کنم. با شنیدن این حرفم خشکش زد و هیچی نگفت. مکثی کرد ، پابه پا شد و عقبگرد کرد و رفت. کمی دلم براش سوخت اما اگه اجازه میدادم حرفی بزنه باید منتظر بقیش هم بودم. 
 

زمان انتشار: 15 دي 1395   08:06:18

وقتی محسن و فائزه به خانه رسیدند خسته بودند و بلافاصله به خواب رفتند . فائزه در خواب خود را فضایی نورانی و زیبا مشاهده کرد . در صحرایی پر از گل و سبزه  . کناربوته گلی نشست و غرق مشاهده آن شد . مثل اینکه تا بحال چنان گل زیبایی ندیده بود . در همین هنگام نوری چشم نواز توجه او را به خوب جلب کرد . سرش را بلند کرد . مرد میان قد نورانی جلو او ایستاده بود و با لبخندی زیبا به او نگاه می کرد . همین که فائزه متوجه او شد گفت : از اینکه با بچه های من با مهر و محبت رفتا کرده ای از تو تشکر می کنم و می خواهم پاداش این کار را به تو بدهم بعد دست راست خودش را آورد جلو صورت فائزه و آنرا گشود . شکل بوسه ای کف دست او نقش بسته بود اما از این شکل زیبا نوری می درخشید که تا بحال فائزه آنرا ندیده بود . حسی دلنواز به او دست داد . حسی بی مانند که به قلب و دل فائزه خنکای بی نظیری می بخشید . در فضای آن نور زیبا حس رهیدگی عجیبی به او دست داد که پر از عشق و محبت بود . 
 
 

زمان انتشار: 14 دي 1395   10:09:54

او هرروز بعد از ظهر می آمد  و تا پاسی از شب از سارا مراقبت می کرد. او هنوز نتوانسته بود با دختری متکبر رابطه قلبی کاملی برقرار کند اما در عین حال خودش را متعهد می دید که به وظایف پرستاریش بدون توجه به حالات درونی، عمل نماید. ظاهرا سارا هم اینطور بود، چون سرووضع زینب و رفتار و کلامش با او متفاوت بود . با اینکه در اکثر ساعات کار، درون آن خانه ویلایی بزرگ هیچ مردی نبود اما زینب هیچوقت یک لباس آزاد و راحت نمی پوشید و همیشه با مانتو و مقنعه بود این کار حرص سارا را در می آورد . وقتی هم که می رفت چادر سرش می کرد. از نظر سارا زینب یک دختر بی کلاس اما وظیفه شناس و مهربان بود. اخلاق خوش زینب که هیچگاه حتی در بدترین وضعیت تغییر نمی کرد محبتی نهان از او در دل سارا قرارداده بود . فکر می کرد مهربانی زینب چیزی بیش از انجام وظیفه پرستاری است. تاثیر گذارترین حالات زینب در سارا حالت نماز او بود.

زمان انتشار: 27 مرداد 1395   07:11:55

چه کسی جهان را آفریده است ؟ آیا جهان به خودی خود آفریده شده است؟ آیا جهان خودش را آفریده است ؟ آیا آفریدگاران متعدد جهان را خلق کرده اند؟ آیا آفریدگار یکتاست یا متعدد؟ اینها همه سوالاتی اند که در اطراف این موضوع قابل طرح اند و پاسخ صریح قرآن کریم، جواب همه آنهاست.
 

زمان انتشار: 22 مهر 1394   14:31:05

رهبر انقلاب خطاب به جوانان:
مرعوب غرب نشوید
 

زمان انتشار: 21 مهر 1394   09:56:30

رهبر معظم انقلاب:
هدف اصلی جنگ نرم استحاله جمهوری اسلامی از طریق تغییر باورهاست.
 
 
 

زمان انتشار: 18 مهر 1394   15:55:39

بزودی محرم می رسد 

 

زمان انتشار: 14 مهر 1394   16:13:56

همایش پیر غلامان حسینی در لارستان برگزار شد
سینه زنی لاری بعنوان یک میراث فرهنگی ثبت شد
 
 
 

زمان انتشار: 12 مهر 1394   06:53:37

رائفی پور
عربستان انتقام تلفات یمن را در منا گرفت
 
 

زمان انتشار: 9 مهر 1394   09:53:14

 
غدیر را زیور و زینت علی
دین نبی گشته در او منجلی
هرکه بیاید سرخم غدیر
مست ولی گردد و جانش علی

زمان انتشار: 8 مهر 1394   14:51:05

  • رهبر انقلاب با اشاره به حضور ده‌ها هزار نفر از حجاج ایرانی در مکه و مدینه، هشدار دادند: اندک بی‌احترامی به حجاج ایرانی و همچنین عمل نکردن دولت عربستان به وظایف خود در قبال بدن‌های مطهر، موجب عکس‌العمل ایران خواهد شد‌.
  •  

زمان انتشار: 8 مهر 1394   14:25:33

آل سعود !
شرم و عذرخواهی ، خصلتهای انسانی اند
از شما بعید است !
 
 

زمان انتشار: 17 شهريور 1394   16:17:50

زمان انتشار: 17 شهريور 1394   16:12:37


  یادداشت  
 معرفی
 
الحمد والثناء لعین الوجود و الصلاه و السلام علی واقف مواقف الشهود و علی آله امناء المعبود
 
این سایت به یاری خدا برای ارائه مشاوره دینی و پاسخگویی به سوالات دینی مراجعین عزیز و ارائه مقالاتی در زمینه های مذهبی و فرهنگی می باشد. ما اهل علم و فضل را به همکاری در زمینه های گفته شده دعوت می نماییم.
از او یاری می طلبیم و بر او توکل داریم.

  پیوندها  
  اوقات شرعي  

درباره ما  ارتباط با ما  |  آمار بازدیدکنندگان |  جستجو  |  فید مطالب

استفاده از کلیه مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

طراح : شرکت گذرگاه وارثان لارستان‬